املاك دلتا
املاك دلتا
بعد از پيدا كردن خانه مورد نظر و توافق بين خريدار و فروشنده، يك مرحله مهم و پرماجرا كه اصطلاحا «به نام كردن يا سند زدن» است، آغاز مي‌شود.
مبايعه نامه

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، معاملات ملك و انتقال مالكيت از فروشنده به خريدار داراي دو مرحله است كه يك مرحله آن تنظيم «سند عادي» يا همان «مبايعه‌نامه» بين خريدار و فروشنده و مرحله دوم آن انتقال رسمي مالكيت واحد مسكوني به خريدار يا ثبت رسمي معامله از طريق صدور و ثبت «سند محضري» است.

مراحل تبديل سند خانه به سند قطعي ملك

 • ابتدا خريدار خانه‌اي را مي‌پسندد و بعد از توافق با فروشنده، مبايعه‌نامه تنظيم مي‌شود. خريدار، فروشنده و حداقل دو شاهد زير مبايعه‌نامه را امضا مي‌كنند. تنظيم مبايعه‌نامه مي‌تواند توسط خريدار و فروشنده يا توسط بنگاه معاملات ملكي انجام شود.
 • مبايعه‌نامه بايد توسط بنگاه‌هاي املاك مجاز و معتبر در سيستم نرم‌افزاري جامع ثبت شود  كد رهگيري دريافت كند.
 • فروشنده بايد براي نقل و انتقال و سند زدن خانه با شناسنامه و اصل سند، به «دفترخانه اسناد رسمي» مراجعه كند.
 • بعد از مراجعه فروشنده به دفترخانه و ارائه تمامي مدارك، دفترخانه وظيفه دارد در مورد بدهي ملك از شهرداري، دارايي، بيمه(اگر ملك تجاري باشد)، بخشداري(اگر ملك خارج از محدودۀ خدمات شهري باشد) استعلام كند. به اين كار، مفاصاحساب مي‌گويند.
 • همزمان دفترخانه بررسي مي‌كند كه سند در گرو نباشد و ملك در طرح ساخت‌وساز شهرداري قرار نگرفته باشد.
 • در اين مرحله فروشنده با نامه دفترخانه به شهرداري منطقه‌اي كه ملك در آن قرار دارد، مراجعه كند. شهرداري بررسي مي‌كند كه ملك بر اساس پروانه ساخته شده است يا نه. در صورت تخلف، فروشنده بايد جريمه بپردازد.

انتقال سند ملك

 • فروشنده بايد با مراجعه به دارايي ۴% قيمت ملك را به عنوان ماليات نقل‌وانتقال پرداخت كند. قيمتي كه دارايي بر روي ملك مي‌گذارد با قيمت واقعي تفاوت دارد.
 • آخرين مرحله‌ انتقال قطعي سند است. فروشنده و خريدار در مبايعه نامه تاريخ سند زدن را تعيين مي‌كنند. در روز مورد نظر دو طرف معامله با داشتن مدارك شناسايي، مفاصاحساب شهرداري، مفاصاحساب دارايي، سند مالكيت، كپي مبايعه‌نامه، كد رهگيري، گواهي پايان كار، استعلام ثبتي و كد پستي به دفتر اسناد رسمي مراجعه مي‌كنند.
 • در پايان سندي مطابق با شرايط مورد توافق دو طرف معامله در دفتر اسناد رسمي تنظيم خواهد شد.

مطالعه بيشتر: مطلب «با كم و زياد شدن مساحت ملك چه بايد كرد؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۹:۰۳ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
آمار و ارقام از سوق يافتن تدريجي خريداران مسكن در تهران به سمت واحدهاي قديمي‌ساز خبر مي‌دهد؛ به طوري كه به دليل افت توان متقاضيان واقعي طي هفت سال گذشته سهم واحدهاي بالاي ۱۶ سال از ۱۲ درصد به حدود ۳۰ درصد كل معاملات رسيده است.
واحدهاي قديمي‌ساز

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، طي 7 سال گذشته سهم واحدهاي بالاي ۱۶ سال از ۱۲ درصد به ۲۹.۶ درصد كل معاملات مسكن شهر تهران افزايش پيدا كرده است.

هم‌اكنون ۶۶.۸ درصد از كل قراردادهاي خريد و فروش مسكن در پايتخت را واحدهاي بالاي پنج سال و ۴۴.۴ درصد را واحدهاي بالاي ۱۰ سال به خود اختصاص مي‌دهند. اين در حالي است كه سال ۱۳۹۳ واحدهاي كمتر از پنج سال ۵۸.۱ درصد و واحدهاي با سن بناي بيش از پنج سال ۴۱.۹ درصد از معاملات را شامل مي‌شد.

طي يك سال گذشته نيز سهم آپارتمان‌هاي نوساز از كل معاملات شهر تهران ۱۳ درصد كاهش پيدا كرده است. مردادماه ۱۴۰۰ واحدهاي تا پنج سال ساخت ۳۳.۲ درصد از كل مبايعه‌نامه‌هاي شهر تهران را به خود اختصاص داده و اين در حالي است كه اين گروه از آپارتمان‌ها در سال گذشته ۳۸.۵ درصد از معاملات را شامل مي‌شدند.

واحدهاي قديمي‌ساز

حدود هفت سال قبل در آذرماه سال ۱۳۹۳ واحدهاي مسكوني با عمر بناي كمتر از پنج سال حدود ۵۸ درصد از كل معاملات شهر تهران را در بر مي‌گرفت كه به دليل افت توان طرف تقاضا اين سهم در يك روند نزولي قرار گرفته به طوري كه آذرماه ۱۳۹۴ اين عدد به ۵۴ درصد، سال ۱۳۹۸ به حدود ۴۰ درصد و مردادماه ۱۴۰۰ به ۳۳.۲ درصد رسيده است.

واحدهاي قديمي‌ساز جاي خانه‌هاي نوساز را گرفتند

در واقع بازار روند معكوس به خود گرفته و سهم غالب واحدهاي نوساز جاي خود را به واحدهاي ميانسال و قديمي‌ساز داده است. البته عمده معاملات در واحدهاي ۶ تا ۱۵ سال انجام مي‌شود.

خانه‌هاي با عمر بناي ۶ تا ۱۵ سال هم‌اكنون ۳۷.۳ درصد از كل معاملات را شامل مي‌شود؛ در حالي كه سال ۱۳۹۳ سهم واحدهاي مذكور ۲۹.۹ درصد بود. اين نشان مي‌دهد به ميزاني كه تقاضا براي واحدهاي نوساز افت كرده، در واحدهاي ميانسال شاهد كاهش شديدي نبوده‌ايم.

طي يك ماه گذشته ۱۳ منطقه تهران شامل ۴، ۵، ۶، ۸، ۹، ۱۰، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۱ با افزايش معاملات مواجه شدند كه بجز مناطق ۵، ۶، ۱۰ و ۱۶ كه قيمتها كاهش پيدا كرد در ديگر مناطق شاهد مقداري افزايش قيمت بوديم.

از طرف ديگر ۹ منطقه شامل ۱، ۲، ۳، ۷، ۱۱، ۱۲، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ با كاهش معاملات مواجه شدند. از بين اين مناطق معمولا در چهار منطقه ۱ تا ۳ و ۲۲ حضور سرمايه‌گذاران پررنگ است كه افت معاملات اين مناطق از پايين بودن اقبال دلالان به اين نقاط حكايت دارد. از بين ۳۲۰ محله شهر تهران فقط ۱۷ محله جزو مناطق به اصطلاح رو بورس و پرتقاضا هستند و به همين لحاظ كارشناسان معتقدند بايد آمار اين ۱۷ محله را از كل شهر تهران جدا كرد.

مطالعه بيشتر: مطلب «تامين زمين براي ساخت و ساز روستايي» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۸:۴۲ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
معاون مسكن و ساختمان وزير راه و شهرسازي از معرفي ۲۳۰ هزار متقاضي دريافت وام اجاره به بانك‌ها خبر داد و گفت: تاكنون هفت هزار نفر وام اجاره را دريافت كنند.

به گزارش «مجله ملكي دلتا» به نقل از ايرنا، «محمود محمودزاده» درباره آخرين وضعيت پرداخت وام وديعه مسكن به متقاضيان، افزود: تا كنون حدود ۷ هزار پرداخت وام وديعه مسكن از سوي بانك‌ها انجام شده است كه البته سرعت پرداخت مورد قبول نيست.

وي از رايزني با بانك مركزي براي افزايش سرعت پرداخت وام وديعه به مستاجران خبر داد وگفت: چندين بار اعلام كرديم كه سرعت پرداختي ها توسط نظام بانكي بايد افزايش يابد.

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي ادامه داد: تا روز گذشته حدود يك ميليون و ۵۰ هزار نفر براي دريافت وام وديعه مسكن در سامانه ثبت نام كردند و ۲۳۰ هزار نفر از رقم ثبت‌نامي به بانك‌ها معرفي شدند و تكميل مدارك داشتند. هم چنين از اين رقم نيز  حدود ۷ هزار نفر توانستند وام وديعه را دريافت كنند.

محمودزاده عنوان كرد: يكي از مشكلات عمده ما در اين مقطع، سختگيري بانك‌ها و تضاميني است كه سرعت دريافت وام را براي متقاضي كاهش داده است كه اميدواريم راهكاري براي آن اتخاذ شود.

معاون وزير راه وشهرسازي درباره احتمال تمديد مهلت ثبت نام وام اجاره نيز گفت: براي تمديد زمان ثبت نام وام وديعه مسكن روز شنبه در ستاد ملي مبارزه با كرونا تصميم گيري و اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام وام وديعه مسكن از ۲۶ خرداد آغاز شده است و همه مستأجران واجد شرايط دريافت تسهيلات كمك وديعه مسكن كه در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام كرده‌اند اكنون يا منتظر پاسخ استعلام خود هستند با به نظام بانكي معرفي شده‌اند.

سقف تسهيلات كمك وديعه اجاره مسكن در منطقه شهري تهران ۷۰ ميليون تومان، ساير كلان‌شهرها (شهرهاي بالاي يك ميليون نفر جمعيت يعني شهرهاي مشهد، اصفهان، كرج، شيراز، تبريز، قم، اهواز و كرمانشاه) ۴۰ ميليون تومان و ساير شهرها ۲۵ ميليون تومان است. همچنين، متقاضيان دريافت اين تسهيلات بايد متاهل يا سرپرست خانوار باشند.

متقاضيان همچنين بايد داراي اجاره‌نامه رسمي يا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات و داراي كد رهگيري باشند.

چنانچه متقاضي تا حداكثر ۲ هفته از تاريخ معرفي به شعب بانكي نسبت به تكميل مدارك خود و ضامنان اقدام نكند، درخواست متقاضي رد مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۸:۲۴ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
بازار معاملات مسكن در منطقه دو شهر تهران را مي‌توان متنوع‌ترين و در عين حال متفاوت‌ترين بازار در ميان مناطق ۲۲‌گانه شهر تهران توصيف كرد.
مظنه قيمت مسكن

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، منطقه دو شهر تهران يكي از مناطق شمالي پايتخت است كه انواع مختلفي از فايل‌هاي مسكن همواره به بازار فروش آپارتمان‌هاي مسكوني آن عرضه مي‌شود.

منطقه دو شهر تهران از دو گروه محله شامل محلات لوكس و گران‌قيمت ومحلات مصرفي تشكيل شده و به همين دليل است كه مظنه قيمت مسكن در اين منطقه از محله‌اي به محله ديگر بعضا تا دو برابر يا حتي بيشتر تفاوت دارد.

در حالي كه ميانگين قيمت هر مترمربع واحد مسكوني در منطقه دو شهر تهران در مرداد مطابق با اعلام آمار رسمي درباره تحولات بازار معاملات مسكن شهر تهران در اين ماه از سوي بانك مركزي معادل 47 ميليون و 837 هزار تومان بوده است

از سوي ديگر تحقيقات ميداني نشان مي‌دهد در اين منطقه و در برخي از محلات آن ميانگين قيمت هر مترمربع مسكن حتي گاهي در برخي فايل‌ها كمتر از قيمت ميانگين مسكن شهر تهران (30 ميليون تومان) هم بوده است.

با اين حال برخي از واحدهاي مسكوني لوكس عرضه شده به بازار محلات گران‌قيمت اين منطقه روز گذشته با قيمت هر مترمربع تا 100 ميليون تومان نيز به متقاضيان معرفي شده‌اند.

مظنه قيمت مسكن در منطقه 2 تهران

ميانگين قيمت پيشنهادي هر مترمربع آپارتمان هاي منطقه 2 تهران به تومان است.

خريد آپارتمان در فرحزاد با متراژ 110 متر و 2 سال ساخت / قيمت: 50 ميليون.

خريد آپارتمان در گيشا با متراژ 82 متر و 30 سال ساخت / قيمت 34 ميليون.

خريد آپارتمان در شهرك غرب با متراژ 65 متر و 14 سال ساخت / قيمت: 69 ميليون.

خريد آپارتمان در سعادت آباد با متراژ 68 متر و 19 سال ساخت / قيمت: 60 ميليون.

خريد آپارتمان در شهرآرا با متراژ 74 متر و 30 سال ساخت / قيمت: 31 ميليون.

خريد آپارتمان در ستارخان با متراژ 95 متر و 6 سال ساخت/ قيمت: 37 ميليون.

خريد آپارتمان در صادقيه با متراژ 100 متر و 27 سال ساخت / قيمت: 40 ميليون.

پيشنهاد خريد: اگر قصد سكونت در منطقه 10 تهران را داريد، خريد آپارتمان در مالك اشتر تهران گزينه خوبي خواهد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۸:۰۷ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
نرخ سود تسهيلات ساخت مسكن بين ۱۰ تا ۱۲ درصد و با بازپرداخت بالاي ۲۰ سال باشد تا تمامي مردم و متقاضيان بتوانند از آن استفاده كنند.
نرخ سود پرداخت تسهيلات مسكن

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از محمد رضا رضايي كوچي رئيس كميسيون عمران مجلس، تمام بررسي‌هاي لازم و منابع مالي براي ساخت سالانه يك ميليون واحد مسكوني صورت گرفته است

رضايي كوچي گفت: بر اساس قانون جهش توليد مسكن و قانون بودجه امسال ۲۶۰ هزار ميليارد تومان تسهيلات بانكي به همراه اقساط بازگشتي خط اعتباري مسكن مهر به صورت كامل در صندوق ملي مسكن تجميع مي‌شوند.

او ادامه داد: مقرر شده نرخ سود پرداخت تسهيلات مسكن بين ۱۰ تا ۱۲ درصد و با بازپرداخت بالاي ۲۰ سال باشد تا تمامي مردم و متقاضيان بتوانند از آن استفاده كنند.

وي در ادامه افزود: بانك‌هاي عامل پرداخت ۲۶۰ هزار ميليارد تومان را ابلاغ كرده اند و مقرر شده است اين تسهيلات را پرداخت كنند در اين راستا براي تمامي بانك‌ها در قانون جهش توليد جريمه در نظر گرفته‌ايم و اعلام كرده‌ايم اگر اين تسهيلات را پرداخت نكنند، دو برابر اين رقم بايد ماليات پرداخت كنند.

رضايي كوچي گفت: يكي از دلايل توقف برخي پروژه‌هاي مسكن مهر اين بود كه جانمايي آن‌ها صحيح نبوده و بر روي گسل ساخته شده يا در مناطقي هستند كه با فرونشست مواجه بوده احداث شده است.

رضايي كوچي در ادامه بيان كرد كه: حدود ۵۰ هزار واحد مسكن مهر باقي مانده است كه مقرر شده است تا سال آينده تمامي اين واحدها به اتمام برسند. البته اين واحدها، عمدتاً فاقد متقاضي هستند و از سوي ديگر به لحاظ كيفيت ساخت و ساز، دسترسي به زيرساخت‌ها و جانمايي از وضعيت مناسبي برخوردار نيستند

پيشنهاد مطالعه: مطلب «وام مسكن فرزندآوري شامل چه كساني مي‌شود؟» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۷:۵۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
با توجه به قيمت مسكن در اصفهان، فهرستي از متوسط قيمت خريد آپارتمان مسكوني در برخي از مناطق به دست آمده است.
قيمت مسكن در اصفهان

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، بر اساس آگهي‌هاي ثبت شده در ده روز گذشته، متوسط قيمت هر متر آپارتمان مسكوني در برخي از مناطق اصفهان و حومه به دست آمده است.

بر اساس داده‌هاي موجود از قيمت مسكن در اصفهان نشان مي‌دهد، شهر جديد فولادشهر در حومه اصفهان با متوسط قيمت 6 ميليون تومان از ارزان‌ترين مناطق اصفهان براي خريد خانه است. در كنار آن محله بهارستان و شهر شاهين شهر با متوسط قيمت هر متر ۱۰ ميليون تومان از ديگر مناطق ارزان اصفهان هستند.

قيمت مسكن در اصفهان

قيمت هر متر خانه در منطقه ملك شهر ۱۴ ميليون تومان و در محلات اشراق و خانه اصفهان حدود ۱۸ ميليون تومان ثبت شده است.

با توجه به آگهي‌هاي ثبت شده متوسط محلات تالار و جابر انصاري در شهر اصفهان با متوسط قيمت هر متر مربع خانه ۲۲ ميليون تومان در كنار محله بزرگمهر با قيمت ۲۶.۶ ميليون تومان از مناطق گران قيمت اصفهان هستند.

در ادامه متوسط قيمت مسكن در اصفهان در برخي از مناطق شهر اصفهان و حومه را مشاهده مي‌كنيد.

 • فولادشهر: قيمت هر متر مربع 6 ميليون و 500 هزار تومان
 • شاهين شهر: قيمت هر متر مربع 10 ميليون و 700هزار تومان
 • بهارستان: قيمت هر متر مربع 10 ميليون و 800 هزار تومان
 • ملك شهر: قيمت هر متر مربع 14 ميليون و 800 هزار تومان
 • برازنده: قيمت هر متر مربع 16 ميليون و 300 هزار تومان
 • اشراق: قيمت هر متر مربع 18 ميليون و 300 هزار تومان
 • خانه اصفهان: قيمت هر متر مربع 18 ميليون و 600 هزار تومان
 • تالار: قيمت هر متر مربع 22 ميليون و 400 هزار تومان
 • جابر انصاري: قيمت هر متر مربع 22 ميليون و 700 هزار تومان
 • بزرگمهر: قيمت هر متر مربع 26 ميليون و 600 هزار تومان

مطالعه بيشتر: مطلب «مسكن مهر پرديس ارزان شد» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۷:۳۴ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
معاون وزير راه و شهرسازي گفت: به دليل عرضه بالاي مسكن مهر در شهر جديد پرديس، با كاهش قيمت مسكن در ماه‌هاي اخير در اين منطقه رو به رو شده ايم.
كاهش قيمت مسكن پرديس

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، حبيب الله طاهرخاني مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد با بيان اينكه مشكل اصلي كمبود مسكن در كشور در كلانشهرهاست، گفت: شهرهاي جديد مي‌توانند به عنوان سوپاپ اطمينان ساخت و ساز مسكن در كلانشهرها عمل كنند.

طاهرخاني با بيان اينكه در حال حاضر به هيچ عنوان اجازه افزايش قيمت تمام شده مسكن مهر را نداده‌ايم، گفت: در سال‌هاي گذشته سعي كرده‌ايم هيچ افزايش قيمتي در واحدهاي مسكن مهر نداشته باشيم و البته در تعدادي از استان‌ها تعديل مسكن از سوي شوراي مسكن آن استان صورت گرفته است، اما اين اتفاق را متوجه متقاضيان نكرديم.

معاون وزير راه و شهرسازي بيان كرد: شركت عمران شهرهاي جديد سعي كرده متقاضيان مسكن مهر در شهرهاي جديد به ويژه در يكي دو سال اخير متوجه افزايش قيمت نشوند و اين درحالي است كه  ما در سال‌هاي اخير شاهد افزايش قيمت فوق العاده‌اي در حوزه ساخت و ساز بوده‌ايم.

كاهش قيمت مسكن پرديس

مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد همچنين درباره قيمت مسكن در شهر جديد پرديس بيان كرد: بر اساس گزارش‌هايي كه به من ارائه شده، به دليل عرضه بالايي كه در مسكن مهر شهر جديد پرديس داريم، با كاهش قيمت مسكن در ماه‌هاي اخير روبه رو شده‌ايم.

طاهرخاني اظهار كرد: اين كاهش قيمت در همه فازهاي پرديس قابل مشاهده است و واحدهايي كه يك ميليارد تومان بوده، به ۸۵۰ ميليون تومان كاهش يافته است؛ و يكي از مهم ترين دلايل سرعت گرفتن فرآيند تحويل و فروش اقساطي مسكن مهر در همه فازهاي پرديس بوده است.

مطالعه بيشتر: مطلب «معرفي مناطق ارزان شرق تهران براي خريد خانه» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۷:۳۴ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
تكليف دولت براي ساخت 4 ميليون واحد مسكوني طي 4 سال، ساخت سالانه حداقل 200 هزار واحد‌هاي مسكوني يكي از ماموريت‌هاي مهم بنياد مسكن است.
طرح هادي روستايي

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از رئيس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، در حال حاضر نزديك به يك سال از وقوع زلزله در شهرستان سي سخت مي‌گذرد اما هنوز بسياري از واحدهاي آسيب ديده ساخته و بازسازي نشده و بايد اين امر سرعت بگيرد.

محمدرضا رضائي كوچي در تشريح نشست فوق العاده كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با رئيس بنياد مسكن گفت: ماموريت‌هاي مهم اين بنياد مورد بررسي قرار گرفت.

وي ادامه داد: با توجه به تكليف دولت براي ساخت 4 ميليون واحد مسكوني طي 4 سال، ساخت سالانه حداقل 200 هزار واحد‌هاي مسكوني از هم اكنون لازم است براي به تامين زمين، نيروي انساني، تسهيلات بانكي، شناسايي متقاضيان واجد شرايط آماده باشند.

رضايي با اشاره به ماموريت‌هاي بنياد مسكن در اجراي طرح هادي روستايي اضافه كرد: امروز بخشي از جمعيت روستايي كشور به دليل نبود زيرساخت مناسب در معابر و حوزه بهداشت و درمان و … به شهرها مهاجرت مي‌كنند، به نحوي كه هم اكنون جمعيت روستايي كشور كمتر از 25 درصد است

همانطور كه مردم ساكن در شهرها انتظار دارند كوچه و خيابان‌ها آسفالت باشد، روستايان نيز انتظار دارند اين مسائل زير بنايي انجام شود.

وي گفت: با رشد جمعت در روستا‌ها نياز به تامين مسكن افزايش پيدا مي‌كند اين در حالي است كه الحاق زمين به روستاها پس از اجراي طرح هادي روستايي بسيار سخت و دشوار است.

وي ادامه داد: قيمت زمين در روستاها نيز بسيار بالا است، بنابر اين مردم تمايل و انگيزه كمي براي ماندن در روستاها دارند.

وي با بيان اينكه 50 درصد روستاهاي كشور فاقد طرح هادي و آسفالت مناسب هستند تصريح كرد: بيش از نيمي از منازل روستايي نيازمند بازسازي و مقاوم سازي بوده و با شرايط مطلوب فاصله زيادي داريم.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «با كم و زياد شدن مساحت ملك چه بايد كرد؟» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۷:۱۲ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
نماينده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به پيگيري‌هاي صورت گرفته خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت راه و شهرسازي، آخرين وضعيت مسكن خبرنگاران را تشريح كرد.
مسكن خبرنگاران

به گزارش «مجله ملكي دلتا» عباس مقتدايي گفت: چندي پيش در مجلس در قالب تذكري به وزراي راه و شهرسازي و فرهنگ و ارشاد اسلامي مطالبي در خصوص تامين مسكن خبرنگاران و حل اختلاف بين اين دو وزارتخانه مطرح شد

وزارت راه و شهرسازي در پاسخي اعلام كرد كه ما بارها اعلام آمادگي كرده و حتي تفاهم نامه نيز آماده است ولي همچنان وزارت فرهنگ اقدام لازمي انجام نداده است.

وي ادامه داد: در همين راستا مكاتبه‌اي با وزير جديد ارشاد انجام دادم و از وي خواستم كه عدم اهتمام وزير قبلي را جبران كند و مسكن خبرنگاران را در دستور كار قرار دهد.

نماينده اصفهان در مجلس افزود: روز گذشته معاون توسعه مديريت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كه متولي پيگيري موضوع مسكن است، طي نامه‌اي به اينجانب اعلام كرد كه در تاريخ 9 مرداد امضا تفاهم نامه بين وزراي راه و ارشاد صورت گرفته و مقرر شده متقاضيان مدنظر از محل اراضي تامين شده و نيز ظرفيت خالي و باقيمانده طرح اقدام ملي مسكن وزارت راه و شهرسازي سازماندهي كردند.

مقتدايي افزود: بنابراين از امروز خبرنگاران، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر كه فاقد مسكن هستند، از وزارت ارشاد اين امر را مطالبه كنند.

نماينده مردم اصفهان عنوان كرد: حالا كه تفاهم نامه امضا شده و همه اقدامات صورت گرفته، هر ساعت تعلل در ثبت نام اصحاب فرهنگ و هنر، ظلم به اين قشر عزيز است و وزارت راه با هماهنگي وزارت فرهنگ، كار ثبت نام را آغاز كند.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «احتكار مسكن و كاهش توليد ساخت و ساز» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۶:۵۶ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
شهردار اسبق تهران درباره توليد يك ميليون واحد مسكوني در سال، با طرح اين پرسش كه چرا كالاي مورد نياز خانوار تبديل به كالاي سرمايه‌اي شده است؟ اظهار داشت: چرا بايد شهرها به محلي براي خانه‌هاي خالي تبديل شوند؟ در همين تهران كسي هست كه ۲ هزار سند آپارتمان در دست دارد، طبيعي است با تغيير سياست اقتصادي بايد بخش مهمي از مشكل رابرطرف كرد.

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، وي افزود: از سوي ديگر مساله مهم اين است كه تا ندانيم چه كسي در كدام نقطه به مسكن نياز دارد، نبايد دست به عمل بزنيم. سياست ما همواره توسعه شهرهاي بزرگ بوده كه در عمل تشديد كننده مشكلات است.

شهردار اسبق تهران با ذكر مثالي خاطرنشان كرد: مي‌بينيم با اجراي همين سياست‌ها بافت‌هاي اجتماعي شهرهاي سنتي دگرگون شده، در يزد سياست‌هاي مسكن‌سازي، دگرگوني عجيبي ايجاد كرده است و محلاتي ساخته شده كه ساكنانش اصلا يزدي نيستند، آيا درست است آب از زاينده‌رود بياوريم و پمپاژ مي كنيم تا هفت طبقه بالابرود و سيفون توالت را پر كند؟

مطالعه بيشتر: مطلب «سكونت ۲ خانواده در يك واحد مسكوني!» را در مجله ملكي دلتا مطالعه كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۰:۱۶:۴۰ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر