املاك دلتا
املاك دلتا
بررسي بازار مسكن پايتخت حاكي از آن است كه در برخي مناطق شمالي تهران متوسط قيمت مسكن نسبت به اواسط مرداد ۱۴۰۰ كاهش يافته است.
بررسي بازار مسكن پايتخت

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، بازار مسكن كشور در بخش معاملات همچنان در ركود به سر مي‌برد، دقيقا برخلاف بازار اجاره، فعالان و دست‌ اندكاران بازار مي‌گويند اين وضعيت تا آخر تابستان ۱۴۰۰ ادامه دارد و بازار مسكن در انتظار اجرايي شدن برنامه‌هاي دلت سيزدهم است. در صورتي كه برنامه ساخت يك ميليون واحد مسكوني طي امسال عملياتي شود مي‌توان به تداوم ركود بخش مسكن و احتمالا از بين رفتن حباب قيمتي اميدوار بود.

هفته گذشته مصطفي قلي خسروي رئيس اتحاديه مشاوران املاك در گفت‌وگويي با اشاره به كم‌كاري دولت قبل در بخش مسكن كشور، گفته بود: ‌متاسفانه در دولت گذشته رسم اين بود كه مسئولان كم‌كاري خود را به گردن اين و آن مي‌انداختند؛ آيا الان كه كشور حدود ۵ ميليون واحد مسكوني كمبود دارد مشاوران املاك مقصرند؟

بررسي بازار مسكن پايتخت

وي با اشاره به اين‌كه گزارش‌هاي بانك مركزي از بازار مسكن اشتباه است، گفت: اين بانك در آخرين گزارش خود اعلام كرده متوسط قيمت مسكن تهران به متري ۳۰ ميليون و۴۴ هزار تومان تومان افزايش يافته است،‌اين در حالي است كه متوسط قيمت تهران ۲۶ تا ۲۷ ميليون تومان است. زور اتحاديه املاك به بانك مركزي و مركز آمار ايران نمي‌رسد. داده‌هاي بانك مركزي از تحولات بخش مسكن مبناي درستي ندارد و بازار را بهم مي‌ريزد.

‌خسروي درباره بازار اجاره مسكن نيز افزود: متاسفانه دخالت‌هاي دولت در اين بخش باعث شد تابستان امسال نرخ اجاره‌بها حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزايش يابد.

همانگونه اشاره شد بازار مسكن تهران در ركود به سر مي‌برد. در برخي مناطق اين ركود غيرتورمي و در جهت كاهش حباب قيمتي حركت كرده است. بررسي تحولات دو هفته اخير بازار مسكن در مناطق شمالي پايتخت نشان مي‌دهد در برخي مناطق قيمت‌ها كاهش يافته است.

مطالعه بيشتر: مطلب «خانه اولي‌ها براي مسكن ثبت نام كنند» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۲:۴۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
معاون وزير راه و شهرسازي: قيمت مسكن در محله‌هايي از تهران كه داراي ماهيت سرمايه‌اي هستند با افت بيشتري نسبت به مناطق مصرفي مواجه شده است.
كاهش قيمت خانه

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از محمود محمودزاده، تقاضاي واقعي هيچگاه دچار ركود نمي‌شود و دولت از سازندگاني كه در اين بخش اقدام به ساخت و ساز كنند حمايت مي‌كند.

محمود محمودزاده اظهار كرد: بهترين راه براي كاهش قيمت خانه اين است كه مسكن مصرفي احداث كنيم و بازار را از حالت سرمايه‌اي بيرون بياوريم.

معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه بازار مسكن در شش ماه گذشته به ثبات رسيده است گفت: اگر آمار را به تفكيك محلات بررسي كنيم مي‌بينيم در بسياري از مناطق تهران كه ماهيت سوداگري دارد با كاهش قيمت خانه به مراتب بيش از ميانگين كل مواجه شده‌ايم.

محمودزاده تاكيد كرد: بازار مسكن را از نظر ماهيتي بايد به دو شاخه كلي تقسيم‌بندي كرد؛ يك بخش تقاضاي واقعي است كه به اعتقاد من يك فعاليت دائمي است و ركود ندارد.

وي، بخش ديگر را حوزه سوداگري بازار مسكن دانست و گفت: بازار سرمايه‌اي هم‌اكنون در ركود به سر مي‌برد اما سر جاي خودش است و كسي جلوي آن را نمي‌گيرد.

متوسط قيمت مسكن شهر تهران در مردادماه سال جاري ۳۰ ميليون و ۹۷۰ هزار  تومان در هر متر مربع بوده كه نسبت به ماه قبل ۳.۱ درصد و نسبت به مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزايش يافته است.

پيشنهاد مطالعه: مطلب « افزايش قيمت مسكن با خانه سازي يك ميليوني» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۲:۲۶ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
بر اساس داده‌هاي موجود از قيمت مسكن، ليستي از متوسط قيمت خريد آپارتمان مسكوني در برخي از مناطق گران قيمت مشهد به دست آمده است.
قيمت خريد آپارتمان مسكوني

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، داده‌هاي موجود از قيمت خريد آپارتمان مسكوني در مشهد نشان مي‌دهد، مناطق ابوطالب و هنرستان با افزايش قيمت حدود ۱۰ درصدي همراه بوده‌اند و در مقابل محله سرافرازان ۱۰ درصد كاهش قيمت را ثبت كرده است.

مشهد، مركز استان خراسان رضوي همواره يكي از كلانشهرها و از شهرهاي پرجمعيت ايران بوده است. در چند سال گذشته نرخ رشد مسكن افزايش داشته است.

مشهد يكي از قطب‌هاي گردشگري در ايران است و بسياري از افراد به دنبال سرمايه‌گذاري در آن شهر هستند. رشد و پيشرفت مسكن در مشهد روز افزون است و به همين دليل يكي از راه‌هاي انتخابي تعداد زيادي از مردم براي سرمايه‌گذاري خريد مسكن است. بسياري از خريدارن با نگاه مصرفي مشتري ان اين بازار هستند.

قيمت خريد آپارتمان مسكوني

مناطق هاشميه با متوسط قيمت ۲۱ ميليون تومان و  محله هنرستان با قيمت ۲۲ ميليون تومان براي هر متر خانه، از مناطق گران قيمت تهران براي خريد خانه هستند.

در ادامه قيمت خريد آپارتمان مسكوني در مشهد را مشاهده مي‌كنيد

 • شهيد مطهري شمالي / قيمت هر متر مربع: 9 ميليون و 500 هزار تومان
 • ابوطالب / قيمت هر متر مربع: 9 ميليون و 600 هزار تومان
 • قاسم آباد / قيمت هر متر مربع: 10 ميليون 800 هزار تومان
 • سرافرازان / قيمت هر متر مربع: 11 ميليون 700 هزار تومان
 • صياد شيرازي / قيمت هر متر مربع: 16 ميليون و 100 هزار تومان
 • آزادشهر / قيمت هر متر مربع: 19 ميليون و 800 هزار تومان
 • هاشميه / قيمت هر متر مربع: 21 ميليون و 100 هزار تومان
 • محله هنرستان / 21 ميليون و 100 هزار تومان

مطالعه بيشتر: مطلب «افزايش قيمت مسكن با خانه سازي يك ميليوني» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۲:۱۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
بر اساس تصميم شوراي پول و اعتبار سقف وام خريد مسكن از محل اوراق حق تقدم به 500 ميليون تومان افزايش مي‌يابد.
وام خريد مسكن

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، شوراي پول و اعتبار موافقت خود را درخصوص پيشنهاد بانك مسكن براي افزايش وام خريد مسكن از محل اوراق حق تقدم اعلام كرد.

بر اين اساس رقم كنوني وام خريد مسكن از محل اوراق از 200 ميليون تومان به 400 ميليون افزايش مي‌يابد. همچنين در حال حاضر وام 40 ميليون توماني تعمير (جعاله) همراه با وام مذكور پرداخت مي‌شود كه اين وام نيز به 100 ميليون تومان افزايش خواهد يافت.

بازپرداخت وام 200 ميليون توماني زوج ها در طي 12 سال درحدود 3.3 ميليون تومان است. كه سود وام در طي اين 12 سال حدود 279 ميليون و 600 هزارتومان خواهد بود. از سوي ديگر وام 40 ميليوني تعمير نيز طي 5 سال بايد بازپرداخت شود كه ميزان اقساط ماهانه آن حدود يك ميليون تومان و كل سود آن بيش از 20 ميليون تومان است.

اگر بخواهيم سرانگشتي بازپراخت 240 ميليون تومان وام را حساب كنيم بايستي هر ماه 4.3 ميليون تومان پرداخت شود. ميزان قسط ماهانه وام 400 ميليون توماني به 6 ميليون و 660 هزار تومان در بازپرداخت 12 ساله افزايش مي‌يابد. كل سود اين وام حدود 560 ميليون تومان است.

علاوه براين مبلغ قسط وام 100 ميليون توماني تعمير نيز ماهانه حدود 2.5 ميليون تومان خواهد بود. در مجموع اقساط ماهانه وام جديد 500 ميليون توماني خريد مسكن از محل اوراق حق تقدم حدود 9 ميليون تومان است. براي وام 500 ميليون توماني متقاضي بايد 1000 برگه حق تقدم خريداري كند. اگر ميانگين قيمت اين اوراق را 60 هزار تومان در نظر بگيريم، متقاضي بايد ابتدا حدود 60 ميليون تومان اوراق خريداري كند.

در واقع از وام 500 ميليون توماني 440 ميليون تومان براي متقاضيان باقي مي‌ماند. با اين تفاسير به نظر نمي‌رسد با استقبال چنداني از سوي جامعه هدف روبرو شود.

پيشنهاد مطالعه : مطلب «سهم تا ۶۰ درصدي هزينه مسكن در سبد خانوار» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۵۶ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
معاون سازمان امور مالياتي توضيحاتي درباره اقدامات و آمادگي اين سازمان براي اخذ ماليات از لوكس‌نشينان ارائه كرد.
خانه هاي لوكس

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، پيش از اين ديوان محاسبات، گزارش نظارت مستمر بر اجراي بودجه ۱۴۰۰ را منتشر كرد كه طبق آن اجراي ماليات بر خانه‌ هاي لوكس و خودروهاي لوكس به جهت عدم تصويب مقررات در دولت، همچنان صفر است.

در اين زمينه، محمود عليزاده معاون فني و حقوقي سازمان امور مالياتي، درباره آخرين وضعيت اجراي ماليات خانه و خودروهاي لوكس توضيح داد: ماليات خانه و خودروهاي لوكس در سال گذشته منوط به آيين‌نامه‌اي بوده كه بايد توسط دولت تصويب مي‌شد كه پيش نويس اين آيين‌نامه در موعد مقرر از سوي سازمان امور مالياتي تنظيم و از طريق وزارت امور اقتصادي و دارايي به دولت تقديم شد، اما دولت آن را تصويب نكرده است تا بر مبناي بودجه سال گذشته ماليات خانه و خودروهاي لوكس اخذ شود.

خانه‌ هاي لوكس

وي افزود: درباره ماليات خانه و خودروهاي لوكس براي سال‌ جاري نيز باز هم در موعد مقرر آيين‌نامه‌هاي مربوطه توسط سازمان تنظيم و تقديم دولت شد و در كميسيون اقتصادي دولت هم تصويب شد كه ان شاءالله پس از طرح در هيئت دولت و تصويب آن، مكانيسم اخذ اين ماليات آماده است و بلافاصله اين قانون اجرا خواهد شد.

همچنين، طبق تصويب مجلس، خانه‌هايي كه ارزش آنها با احتساب عرصه و اعيان (زمين و ساحتمان) بيش از ۱۰ ميليارد تومان باشد، خانه لوكس محسوب شده و مالك آن بايد در بهمن امسال اين ماليات را پرداخت كند كه خانه‌هاي در حال ساخت و در سال تملك از پرداخت اين ماليات معاف هستند.

– نرخ ماليات سالانه خانه‌هاي لوكس نيز به شرح ذيل است:

۱- نسبت به مازاد ۱۰ ميليارد تا ۱۵ ميليارد تومان؛ يك در هزار

۲- نسبت به مازاد ۱۵ ميليارد تا ۲۵ ميليارد تومان؛ دو در هزار

۳- نسبت به مازاد ۲۵ ميليارد تا ۴۰ ميليارد تومان؛ سه در هزار

۴- نسبت به مازاد ۴۰ ميليارد تا ۶۰ ميليارد تومان؛ چهار در هزار

۵-نسبت به مازاد ۶۰ ميليارد تومان به بالا پنج در هزار

مطالعه بيشتر: مطلب «يك اتفاق مثبت در بازار مسكن» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۴۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
ما در اين گزارش قرار است قيمت مسكن در يكي از محله‌هاي شرق استان تهران را به شما معرفي كنيم؛ تا انتها با ما همراه باشيد.
خريد آپارتمان در محله دردشت

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، محله‌اي كه قرار است به شما معرفي كنيم، احتمالا كمتر اسم آن به گوش شما خورده است اما اين محله به نسبت قيمت، امكانات و موقعيت مكاني كه دارد، كاملا براي سكونت مقرون به صرفه است.

نام اين محله «دردشت» است كه در منطقه 8 پايتخت و در شرق واقع شده كه يكي از محله‌هاي نارمك محسوب مي‌شود. شما با خريد آپارتمان در دردشت تهران امكانات خوبي از جمله امكانات رفاهي، تفريحي، درماني، مراكز خريد و … در اختيار خواهيد داشت.

وضعيت اين محله از لحاظ حمل‌ونقل مناسب است؛ ساكنين دردشت براي رفت و آمد به ساير نقاط شهر مي‌توانند علاوه بر تاكسي و اتوبوس از مترو هم استفاده كنند، به طوري كه دردشت با پايانه شرق اتوبوس و مترو كه در خيابان رسالت قرار دارد، فاصله كمي دارد.

خريد آپارتمان در محله دردشت

متوسط قيمت مسكن (هر متر مربع) در اين محله بين 25 تا 30 ميليون تومان است، اما اگر شما به دنبال خانه هاي نوساز در اين محله هستيد بايد براي هر متر مربع بايد بين 40 تا 50 ميليون تومان نقدينگي داشته باشيد.

البته قيمت هاي ذكر شده به صورت ميانگين است، چرا كه هر واحد مسكوني متناسب با موقعيت جغرافيايي، امكانات، سال ساخت، نظر فروشنده و … متفاوت است.

در ادامه قيمت خريد آپارتمان در محله دردشت را مشاهده خواهيد كرد:

 • 102 متري، يك سال ساخت، امكانات (آسانسور، پاركينگ، انباري)/ قيمت: 3 ميليارد و 770 ميليون تومان
 • 75 متري، 7 سال ساخت، يك خوابه، طبقه سوم، امكانات (آسانسور، پاركينگ، انباري)/ قيمت: يك ميليارد و 900 ميليون تومان
 • 85 متري، نوساز، دو خوابه، طبقه چهارم، امكانات (آسانسور، پاركينگ، انباري)/ قيمت: 3 ميليارد و 300 ميليون تومان
 • 60 متري، يك خوابه، طبقه چهارم، امكانات (آسانسور، پاركينگ، انباري)/ قيمت: يك ميليارد و 600 ميليون تومان
 • 63 متري، يك سال ساخت، دو خوابه، طبقه دوم، امكانات (آسانسور، پاركينگ، انباري)/ قيمت: 2 ميليارد و 200 ميليون تومان

مطالعه بيشتر: مطلب «لوكس‌نشينان چقدر بايد ماليات بپردازند؟» را در مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۲۶ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
يك دستگاه واحد مسكوني 130 متري با عمر بناي 3 سال، واقع در تهرانپارس، خيابان فلكه اول، با 130 ميليون تومان وديعه كامل اجاره معامله مي‌شود.
اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، ليست اجاره بهاي آپارتمان در منطقه تهرانپارس تهران به شرح زير است. توجه كنيد كه قيمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقريبي است، چراكه قيمت مسكن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امكانات، خيابان و يا نظر مالك تغيير مي‌كند.

قيمت اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 68 متر با عمر بناي 15 سال ساخت/ قيمت: 300 ميليون وديعه كامل و يك ميليون اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 123 متر با عمر بناي 20 سال ساخت/ قيمت: 300 ميليون وديعه كامل و 2 ميليون و 700 هزار اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 90 متر با عمر بناي 11 سال ساخت/ قيمت: 280 ميليون وديعه كامل و 4 ميليون اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 52 متر با عمر بناي 6 سال ساخت/ قيمت: 260 ميليون وديعه كامل و يك ميليون و 500 هزار اجاره.

پيشنهاد اجاره آپارتمان: اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 6 تهران را داريد، اجاره آپارتمان در يوسف آباد از سايت ملكي دلتا گزينه مناسبي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۱۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
يك دستگاه واحد مسكوني 130 متري با عمر بناي 3 سال، واقع در تهرانپارس، خيابان فلكه اول، با 130 ميليون تومان وديعه كامل اجاره معامله مي‌شود.
اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس

به گزارش «مجله ملكي دلتا»، ليست اجاره بهاي آپارتمان در منطقه تهرانپارس تهران به شرح زير است. توجه كنيد كه قيمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقريبي است، چراكه قيمت مسكن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امكانات، خيابان و يا نظر مالك تغيير مي‌كند.

قيمت اجاره آپارتمان در منطقه تهرانپارس

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 68 متر با عمر بناي 15 سال ساخت/ قيمت: 300 ميليون وديعه كامل و يك ميليون اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 123 متر با عمر بناي 20 سال ساخت/ قيمت: 300 ميليون وديعه كامل و 2 ميليون و 700 هزار اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 90 متر با عمر بناي 11 سال ساخت/ قيمت: 280 ميليون وديعه كامل و 4 ميليون اجاره.

يك دستگاه واحد مسكوني با متراژ 52 متر با عمر بناي 6 سال ساخت/ قيمت: 260 ميليون وديعه كامل و يك ميليون و 500 هزار اجاره.

پيشنهاد اجاره آپارتمان: اگر قصد رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 6 تهران را داريد، اجاره آپارتمان در يوسف آباد از سايت ملكي دلتا گزينه مناسبي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۱:۱۱ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
وزير صنعت، معدن و تجارت: طبق قولي كه در زمان رأي اعتماد به نمايندگان ملت داده شد، خوشبختانه قيمت سيمان به نرخ پيش از قطعي برق بازگشت و قيمت آن در بورس به كيسه‌اي 25 هزار تومان رسيد.
بازار سيمان

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از سيدرضا فاطمي امين وزير صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به نشست امروز (يكشنبه 21 شهريور) خود با جمعي از نمايندگان، گفت: در اين نشست درباره نحوه بازگشت قيمت سيمان به پيش از نرخ قطع برق و بازار سيمان توضيحاتي ارائه شد.

سيدرضا فاطمي امين وزير صنعت، معدن و تجارت درخصوص موضوع تنظيم بازار سيمان، فولاد و كالاهاي اساسي كه در كميسيون تلفيق مجلس برگزار شد، گفت: در اين نشست گزارشي درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه‌هاي بازار سيمان و فولاد ارائه شد.

وي تصريح كرد: طبق قولي كه در زمان رأي اعتماد به نمايندگان ملت داده شد، خوشبختانه قيمت سيمان به نرخ پيش از قطعي برق بازگشت و قيمت آن در بورس به كيسه‌اي 25 هزار تومان رسيد.

وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: اين درحالي است كه بسياري معتقد بودند وقتي نرخ كالايي در ايران بالا مي‎‌رود، ديگر پايين نخواهد آمد اما اين اتفاق خوشايند رخ داد.

وي تأكيد كرد: كاري كه ما براي كنترل قيمت سيمان انجام داديم اصلاح ساختار بود و با روش‌هاي تعزيراتي، موردي و همچنين ايجاد جو رواني قيمت‌‎ها به اينجا نرسيد به طوريكه تعادلي كه در بازار ايجاد شد، نرخ سيمان را كاهنده كرد.

وي يادآور شد: تا دو هفته آتي، تمامي خرده فروشان و عاملان فروش سيمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشي و خرده فروشي به يك روال معقول دست يابيم.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «500 ميليون تومان وام خريد مسكن» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۰:۵۷ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
وزير صنعت، معدن و تجارت: طبق قولي كه در زمان رأي اعتماد به نمايندگان ملت داده شد، خوشبختانه قيمت سيمان به نرخ پيش از قطعي برق بازگشت و قيمت آن در بورس به كيسه‌اي 25 هزار تومان رسيد.
بازار سيمان

به گزارش «مجله ملكي دلتا» و به نقل از سيدرضا فاطمي امين وزير صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به نشست امروز (يكشنبه 21 شهريور) خود با جمعي از نمايندگان، گفت: در اين نشست درباره نحوه بازگشت قيمت سيمان به پيش از نرخ قطع برق و بازار سيمان توضيحاتي ارائه شد.

سيدرضا فاطمي امين وزير صنعت، معدن و تجارت درخصوص موضوع تنظيم بازار سيمان، فولاد و كالاهاي اساسي كه در كميسيون تلفيق مجلس برگزار شد، گفت: در اين نشست گزارشي درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه‌هاي بازار سيمان و فولاد ارائه شد.

وي تصريح كرد: طبق قولي كه در زمان رأي اعتماد به نمايندگان ملت داده شد، خوشبختانه قيمت سيمان به نرخ پيش از قطعي برق بازگشت و قيمت آن در بورس به كيسه‌اي 25 هزار تومان رسيد.

وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: اين درحالي است كه بسياري معتقد بودند وقتي نرخ كالايي در ايران بالا مي‎‌رود، ديگر پايين نخواهد آمد اما اين اتفاق خوشايند رخ داد.

وي تأكيد كرد: كاري كه ما براي كنترل قيمت سيمان انجام داديم اصلاح ساختار بود و با روش‌هاي تعزيراتي، موردي و همچنين ايجاد جو رواني قيمت‌‎ها به اينجا نرسيد به طوريكه تعادلي كه در بازار ايجاد شد، نرخ سيمان را كاهنده كرد.

وي يادآور شد: تا دو هفته آتي، تمامي خرده فروشان و عاملان فروش سيمان وارد سامانه تجارت و بورس خواهند شد تا در بورس و در حوزه عمده فروشي و خرده فروشي به يك روال معقول دست يابيم.

پيشنهاد مطالعه: مطلب «500 ميليون تومان وام خريد مسكن» از مجله ملكي دلتا بخوانيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ] [ ۱۱:۰۰:۵۷ ] [ املاك دلتا ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر